Холодильна камера не охолоджує. Причини

Холодильна камера не охолоджує. Причини

Холодильна камера не охолоджує. Причини
Холодильна камера не охолоджує: причини неполадок холодильної камери читай в блозі | СЦ «Ремонт на дому» - 4

Наш адрес:
ул. Благовестная 62/1
Черкассы, Украина с 8.00 до 21.00 без выходных

- Apr 03, 2022

Колись в давні часи наші пращури теж зберігали їжу. Але для них це було дещо складніше завдання ніж для нас сьогодні. Причина скривається в технічному прогресі, який активно відбувається у наші дні. Що й казати про давні часи, наприклад, сто чи більше років тому назад, коли навіть декілька десятиліть тому наші батьки не мали таких технічних можливостей, які маємо ми сьогодні.

Сучасні побутові холодильники мають широкий функціонал, об’ємні холодильні та морозильні камери. Але навіть при своїх можливостях, вони не є вразливими, адже при будь-яких поломках виникає ще більше питань, ніж при поломках більш простих пристроїв. Тому пропонуємо, одразу викликати спеціаліста який виконає ремонт холодильника.

Чому холодильна камера не охолоджує?

В розумінні більшості з нас є така суб’єктивна думка відносно того, що якщо холодильник виходить з ладу, то він не працює зовсім. Насправді, якщо виникає поломка, то вона може проявлятися різним шляхом, холодильник може перестати працювати зовсім, або може перестати працювати лише одна з його камер – холодильна або морозильна. Також, виходячи з причин поломки, холодильник може погано холодити, температура може не точно виставлятися тощо.

холодильна камера не холодить

Насправді, якщо холодильник працює не правильно, не слід заздалегідь у всіх гріхах звинувачувати саме холодильник. Подекуди, якщо побутовий пристрій, а саме холодильник, працює не правильно, основна вина лежить не на проблемах в роботі самого пристрою, а в неправильній експлуатації прибору користувачем.

Давайте розберемося у проблемі, коли холодильник в цілому працює, морозильна камера нормально охолоджує продукти, а холодильна не холодить, продукти в ній псуються. В цей момент хочеться знайти проблему саме в роботі холодильника, але насамперед необхідно впевнитися в тому, що ми все робимо правильно.

По-перше, перевірте щільність закривання дверцят. Якщо холодильник закривається не щільно, необхідно виправити цю ситуацію, інакше він постійно буде працювати не так, як ви на це очікуєте. Якщо пошкоджений ущільнювач, його необхідно замінити, якщо ви не уважно закриваєте дверцята й утворюється щілина, необхідно бути уважнішим.

Також необхідно розуміти, що нормальна робота холодильної камери передбачається в нормальних побутових умовах, при температурі зовнішнього середовища вище 48°С, нормальне функціонування приладу не гарантується.

Згорів вентилятор

Сучасні холодильники мають властивість не вимагати регулярного розморожування. Так холодильник може працювати та виконувати свої основні функції упродовж тривалого часу, але жодного разу не виникає необхідність розморозити холодильник. Це досить зручно, адже основні наші зусилля можуть бути зосереджені лише на періодичному митті внутрішніх камер, що робиться не так вже й часто.

Ремонт холодильников

Але слід розуміти, що подібна система, яку часто називають «Суха заморозка», має в своїй конструкції вентилятор, який розповсюджує холодне повітря по всіх камерах, враховуючи той параметр, який був встановлений на панелі керування. Такий вентилятор розташований в конструкції морозильної камери, та саме звідти розповсюджує холодне повітря по холодильній камері.

Відповідно, розуміємо, якщо в холодильній камері температура повітря значно вище, ніж та, на яку ми очікуємо, то охолоджене повітря може не поступати в холодильник саме через поломку вентилятора. Він може вийти з ладу через періодичне обмерзання або через природний знос.

Якщо причина відсутності охолодження в холодильній камері криється саме у непрацездатності вентилятора системи No Frost, це можна перевірити. Просто прислухайтеся до увімкненого холодильника, ви маєте почути як він працює, адже робота вентилятора завжди спричиняє додатковий шум. Якщо нічого не чутно, то вентилятор, скоріш за все, згорів. Як правило, ремонтувати його немає сенсу, вентилятор необхідно замінити на новий.

Не працює нагрівач випарника

Автоматичне розморожування холодильника в системі No Frost є дуже зручним, адже така система не вимагає регулярного розморожування побутового пристрою. Але система No Frost, порівняно зі звичайною статичною системою більше навантажена додатковими функціональними елементами. Відповідно, якщо холодильник із системою заморожування No Frost зазнає несправності, то під час діагностики усі додаткові елементи необхідно додатково перевірити.

Система No Frost сприймається усіма нами, як та система, що не вимагає розморожування. Але як це працює, адже в холодильнику генерується низька температура, а в морозильній камері й зовсім наднизька нижче нуля за Цельсієм.

Вся справа в тому, що в конструкції холодильника із системою No Frost передбачено спеціальний малопотужний нагрівач, який підвищує температуру у камері, коли це необхідно. Він нагрівається відповідно до умов всередині холодильної камери, та, завдяки цьому, відбувається автоматичне розморожування.

Але, припустімо, що такий нагрівач не буде працювати. Здавалося б, що температура всередині холодильника буде нижче, ніж мала бути. Але насправді, ситуація стане протилежною, нагрівач працювати не буде, вся система No Frost замерзне, включно з вентилятором, який розповсюджує холодне повітря в холодильній камері.

До речі, якщо цей вентилятор замерзне, то його мотор може згоріти. Таким чином необхідно бути міняти не тільки нагрівач, який зламався й не працює, але й вентилятор.

Перестав працювати терморегулятор

Якщо вам здалося, що в холодильній камері недостатня температура, необхідно поспостерігати за роботою холодильника в цілому. Якщо проблема криється в суспільній системі холодильника, то він не працюватиме зовсім, але якщо поломка сталася локальна, то прояви можуть бути абсолютно різноманітними. Так, якщо холодильна камера не охолоджується в необхідній мірі, а морозильна камера наростає льодом, то необхідно перевірити терморегулятор.

замена терморегулятора в холодильнике

В цьому випадку необхідно перевірити параметри, які задані на панелі керування і якщо температура в морозильній камері нижче ніж заданий параметр, необхідно провести повну діагностику терморегулятора морозильної камери. Справа в тому, що саме він має регулювати порядок охолодження морозилки.

Якщо терморегулятор працює не правильно, відповідно вся система холодильника направляє свої ресурси на охолодження саме морозильної камери, відставляючи чергу охолодження холодильника на потім. Враховуючи несправний терморегулятор, холодильник «вважає», що температура в морозилці недостатньо низька, хоча насправді там великий шар криги, тому всі свої ресурси на охолодження направляє саме туди, ігноруючи потреби холодильної камери.

Щоб виправити ситуацію, необхідно обов’язково впевнитися в тому, що терморегулятор несправний. Впевнитися нам допоможе мультиметр. Якщо він насправді не працює, то ремонтувати терморегулятор немає сенсу, необхідно замінити його на новий.

Стався витік фреону

Фреон життєво необхідний для нормальної роботи будь-якого холодильника. Саме завдяки цій субстанції, яка змінює свій стан під час функціональної роботи холодильного агрегату, в принципі можлива робота холодильника в цілому. Саме тому, не складно дійти до підсумку, якщо фреону в системі холодильника немає, або його кількість та об’єм недостатній, холодильник працювати нормально не буде.

Охолодження холодильної камери та низька температура в морозильній камері стає можливою саме завдяки фреону (хладагенту), який циркулює в системі побутового пристрою у різноманітному стані. У випадку, якщо виникає витік фреону, його нестача компенсується недостатнім рівнем охолодження спершу холодильної камери, а потім морозилки. Тому, якщо ми відчули, що холодильник недостатньо охолоджує, слід перевірити систему на втрату фреону.

Це зможе зробити майстер по ремонту холодильників  нашого сервісного центру за допомогою спеціального приладу течепошуковучем. Завдяки цьому агрегату можна з’ясувати, де саме стався витік, герметизувати це місце, дозаправити систему, провести вакуумацію, та користуватися холодильником в подальшому.

Слід розуміти, що витік фреону може мати свої причини. Вони можуть бути цілком механічними, коли пошкодження система набуває, наприклад, під час розмороження, коли ми власноруч завдаємо шкоди обшивці «допомагаючи» холодильнику розморозитися, відколюючи кригу або встановлюючи в середину камери гарячі каструлі з водою.

Підсумок

Може здатися дивним той факт, що холодильник, ніби то, працює, але окремо взята холодильна камера не охолоджує продукти. При цьому, найдивнішим може здатися той факт, що морозильна камера цілком працездатна. Такій поломці найбільш схильні холодильники із системою No Frost. Через свої особливості непрацездатність окремо холодильної камери спричиняє поломка вентилятора, який розташований в морозилці та розповсюджує прохолодне повітря по всьому холодильнику, або навіть нагрівача, який має дотримуватися автоматичного розморожування холодильника.

Інші холодильники, які не мають в своїй конструкції системи No Frost, також мають можливість прояву, коли холодильник не працює, але морозильне відділення морозить продукти. В цьому випадку, як правило, не правильну роботу спричиняє поломка терморегулятора морозильної камери або утік фреону з системи.

Зміст: